Strona wykorzystuje pliki cookies.Nie pokazuj tego komunikatu ponownie ×

II Bieg Mikołajkowy - Police 7.12.2014

Data dodania:12/09/2014 Kategoria: News

HOŁ  HOŁ HOŁ !!!

W niedzielny poranek ,w miejscowości Police, na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji wybuchła inwazja Świętych Mikołajów.......... I to nie byle jakich!

Ponad 650 zawodników i zawodniczek w czerwonych czapeczkach zjawiło się na starcie , by wziąć udział w II Polickim Biegu Mikołajkowym.

10-kilometrowa trasa biegła wzdłuż pięknych, leśnych terenów Puszczy Wkrzańskiej.  Atrakcji nie zabrakło również dla najmłodszych pomocników Świętego Mikołaja, którzy przed biegiem głównym mogli spróbować swoich sił na dystansie 200m. Dla każdego malca czekały mikołajkowe czapki ze smakołykami

O gorącą atmosferę i rozgrzanie wszystkich startujących , przy latynoskich rytmach zadbała doświadczona instruktorka zumby Ada.

Punktualnie o godz. 11 z wielkim impetem organizator a nasz trener Zbyszek dał sygnał do startu. Wszyscy wystartowali i dzielnie podążając  za mikołajem na quadzie, pokonywali siebie i walczyli ze słabościami.  Po nich wyruszyła spora grupa Nordic Walking.

Najszybszych mogliśmy już dostrzec na mecie po 36 minutach. Tegorocznym zwycięzcą okazał się Maciejewski Łukasz, nie zawiódł nas również policki pasjonata biegania a zarazem tata naszego trenera, pan Pokrzywiński Krzysztof, na trzecim stopniu podium stanął Pawlisiak Paweł.

A teraz kobietki :)

Pierwszą na mecie okazała się Monika Andrzejczak, następnie równie  szybka  i zwinna Paulina Grzegórzek oraz  Anna Sobczak Czynsz.

Na mecie na każdego czekał niesamowity i oryginalny medal w kształcie bombki, idealny jako ozdoba domowej choinki:)

Bardzo nam miło, że podczas dekoracji najlepszych zawodników, pomagali nam włodarze naszej gminy; Burmistrz Polic, Przewodniczący Rady Powiatu Polickiego, Dyrektor Polickiego Osir-u, oraz Nadleśniczy, który wręczał zwycięzcą świąteczne drzewka.

Oczywiście nie zabrakło przebierańców, wśród nich mogliśmy odnaleźć sporą grupkę reniferów, elfów, śnieżynek oraz osobiście gościliśmy nawet Batmana :)

Razem z naszymi najlepszymi lokalnymi fotoreporterami zostali wszyscy godnie nagrodzeni.

Skoro świąteczny klimat mamy, choinkę również mamy, oraz mnóstwo mikołajów, nie mogło zabraknąć typowo wigilijnych specjałów!

Tak! Barszczyk i pierożki dla każdego zgłodniałego. Na łasuchów również czekały świeże i pyszne pączusie.

Najedzeni, nagrodzeni przystąpiliśmy do jednego z ulubionych punktów takich imprez, a mowa oczywiście o losowaniu. Dzięki naszym pozyskanym sponsorom mieliśmy duże pole do popisu, którzy ufundowali wiele atrakcyjnych nagród.

,,Prócz pięknego medalu(bombki) na mecie czekało pyszne jedzenie(pierogi z barszczem) ,do tego kolędy w tle- co przyczyniło  się do największej Sportowej Wigilii. Takie miłe aspekty wyróżniają II Bieg Mikołajkowy od innych" -relacjonuje organizator ZbigniewPokrzywiński

Możemy wszyscy zgodnie stwierdzić, że była to jedna z większych imprez sportowych w naszym województwie zachodniopomorskim. Jesteśmy z siebie dumni, usłyszeliśmy już wiele pochwał i radości za sprawne przeprowadzenie biegu.  Jak to powiedział Zbyszek: Idea naszego biegu była iście świąteczna.  Dzięki mocnemu zaangażowaniu naszych BBl-owiczów  impreza się udała!

Nie spoczywając na laurach już snujemy plany na przyszły trzeci juz Bieg Mikołajowy, oraz spodziewamy się jeszcze więcej szalonych zapaleńców biegania !!!