Strona wykorzystuje pliki cookies.Nie pokazuj tego komunikatu ponownie ×

III Bieg Mikołajkowy

Data dodania: Kategoria: News

  Police po raz kolejny ogarnęło biegowe szaleństwo! Już 6 grudnia 2015 r. odbędzie się trzecia edycja Biegu Mikołajkowego, na starcie którego staną setki Mikołajów, a wśród nich gwiazda biegania, olimpijczyk i aktualny rekordzista Polski na 800m Paweł Czapiewski!

Tak dużego biegu w Policach jeszcze nigdy nie było! Szykuje się największa impreza biegowa w sezonie zimowym w całym województwie zachodniopomorskim.

   Trasa licząca 10 km usytuowana jest na terenach malowniczej Puszczy Wkrzańskiej i Nadleśnictwa Trzebież. Start do Biegu Głównego zaplanowany jest na 11:00(biegacze) i 11:10 (nordic walking) z polany za Szkołą Podstawową nr 8 im. Jana Pawła II w Policach.

Na wszystkich finiszujących za linią mety będą czekały niezwykłe medale w kształcie  bombki, a następnie wspaniała, biegowa wigilia. Świąteczny nastrój podkreślą rozchodzące się wszędzie dźwięki kolęd i świątecznych hitów, a także zapach aromatycznego barszczu i ręcznie lepionych pierogów z kuchni hotelu Radisson Blu Szczecin.

Nie zapomniano także o najmłodszych - dla nich przygotowane zostały Biegi Krasnali. Przedszkolaki pokonają dystans 200 metrów, natomiast dzieci z klas 1-3 400m. Start do pierwszego biegu dzieci o godz. 10:00.

Swoją obecność potwierdził sam Święty Mikołaj! Zaznaczył, że będzie do dyspozycji zarówno tych małych jak i dużych dzieci! Dodatkową atrakcją będzie Kącik Zabaw Coccodrillo Police z  animatorem, w którym rodzice mogą pozostawić swoje pociechy na czas Biegu Głównego.

   Tegoroczna edycja jest niezwykłą nie tylko ze względu na ilość uczestników. W tym roku organizatorzy postanowili zrobić coś więcej -  wydarzeniami poza sportowymi będą zbiórki artykułów szkolnych dla Domu Dziecka w Policach oraz pieniędzy dla dzielnego Bartka, który zmaga się z bardzo groźną chorobą. III Bieg Mikołajkowy nie jest kolejnym zwykłym biegiem. Impreza ta jest ucieleśnieniem wszystkich dobrych emocji, jakie kojarzą się ze świętami. Jest to bieg z duszą, o którym mówi się nie tylko tydzień po zakończeniu, ale wspomina się go przez cały rok.

Sponsorami Głównymi Biegu są Port Morski w Policach i Decathlon Szczecin Ustowo.

   Organizatorzy pragną zaprosić wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w tym pięknym biegowym święcie! Zabierzcie ze sobą mnóstwo pozytywnej energii, garstkę śniegu, a także szykujcie szalone stroje, aby  przebić ubiegłoroczną liczbę 200 przebranych Biegowych Mikołajów!